#2017-06-02 01:32:10 

zephyr

Użytkownik

Siema, jestem kulturystą, staruję w zawodach i już miałem jakieś tam sukcesy, ale wciąż chcę więcej. Już doszedłem do tego, ze żeby mieć naprawdę wysokie wyniki trzeba mieć wokół siebie specjalistów. No i oprócz psychologa potrzebny mi dietetyk, by odpowiedni rozwinąć masę mięśniową. Ale kompletnie nie wiem gdzie można znaleźć takiego dietetyka, może ktoś mi coś doradzi? Będę bardzo wdzięczny ;)
#2017-06-02 03:34:04 

ola1984

Użytkownik

Odżywianie to podstawa w każdym sporcie. Myślę, ze w kulturystyce dobry dietetyk sportowy jest wręcz niezbędny. Szczególnie jeśli bierze się udział w zawodach i chce się mieć sukcesy ;) Dobrych dietetyków możesz znaleźć tutaj https://przyjazny-dietetyk.pl/. Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale w każdym większym mają jakiegoś specjalistę sportowego, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. zawsze też jest opcja wsółpracy online. Ci dietetycy współpracują z drużynami sportowymi zawodowymi oraz indywidualnymi sportowcami więc maja spore doświadczenie w tej dziedzinie. Myślę, ze warto spróbować ;)
#2017-06-02 05:50:52 

kit-kat

Użytkownik

też jestem sportowcem, tyle, ze pół amatorem. Nie jestem w żadnym związku, ale startuję w biegach i wygrywam zawody. I ja zawsze wybieram dietetyka na przyjazny-dietetyk.pl. Są łatwo dostępni i mam z nimi stały kontakt, a to jest dla mnie bardzo ważne, bo czasem mam na coś ochotę i nie wiem czy mogę to zjeść i szybko się kontaktuję i mam odpowiedź ;) mam do nich zaufanie, bo po pół roku współpracy z nimi zauważyłem efekty. Lepszy czas, większe możliwości mięśniowe.
#2017-06-02 06:04:49 

szwagierka

Użytkownik

W kulturystyce, to przede wszystkim istotna jest suplementacja. Nie ma co się oszukiwać, zwykła dieta nic tu nie pomoże. No i od czasu do czasu trzeba wziąć też jakieś zakazane środki ;)tylko rozsądnie, trzeba do tego po prostu podejść z głową.
#2017-06-02 07:51:03 

kit-kat

Użytkownik

Nie no bez przesady, legalnie tez się da. Od tego właśnie sa dietetycy by układac dietę razem z suplementacją. Oni policzą ile i czego potrzeba by uzupełnić odpowiednio białko i inne środki odżywcze.
#2017-06-02 10:18:00 

zephyr

Użytkownik

No na razie nie mam zamiaru lądować w siebie sterydów, suplementy to co innego. Dzięki za kontakt do dietetyka, na pewno skorzystam ;)
#2017-06-02 11:31:23 

kit-kat

Użytkownik

I tak trzymaj, trzeba pokazywać, ze sport nawet ten ciężki, wyczynowy, może być zdrowy :) Nie ma co przeginać w żadną stronę :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015